wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Jabłonie - sadzonki

Jabłonie - sadzonki

Oferujemy ponad 30 odmian jabłoni, są to odmiany stare i nowe, karłowe i półkarłowe, idealne na działki i do ogrodów przydomowych. Większość z nich charakteryzuje się wysoką odpornością na choroby.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Odmiany jabłoni

Jabłoń jest zdecydowanie najpopularniejszym drzewem owocowym w naszym kraju, w czym wyprzedza nawet śliwy czy grusze. Nie bez powodu – gatunek ten jest najbardziej przystosowany do naszego klimatu i ryzyko jego uprawy jest niewielkie. Ponadto jabłka są niskokaloryczne i dostarczają wielu składników niezbędnych dla człowieka: kwasów organicznych, pektyn, błonnika, witamin i soli mineralnych. Do wyboru mamy wiele odmian, których owoce idealnie nadają się do danego celu spożywczego – jedzenia na surowo, soków i innych przetworów. Ta ogromna różnorodność sprawia, że każdy amator rumianych owoców znajdzie dla siebie ciekawą odmianę.

Wśród oferowanych przez naszą Szkółkę drzew i krzewów znajdą Państwo liczne odmiany jabłoni, zarówno stare odmiany jak i nowe, smaczne i odporne na choroby. Są one szczepione na podkładkach karłowych lub półkarłowych, co sprawia, że nawet w najmniejszym ogrodzie można rozkoszować się owocami jak z ogrodu naszych dziadków.

Serdecznie zapraszamy do zakupu jednej z następujących sadzonek:

- Jabłoń Antonówka

- Jabłoń Apistar ®;

- Jabłoń Grafsztynek;

- Jabłoń Karneval ®;

- Jabłoń Katja;

- Jabłoń Książę Albrecht Pruski

- Jabłoń Malinówka;

- Jabłoń Merkur ®

- Jabłoń Papierówka;

- Jabłoń Pomforyou ®;

- Jabłoń Pompink ®;

- Jabłoń Pomredrobust ®;

- Jabłoń Reneta Szara;

- Jabłoń Rosette ® ;

- Jabłoń Sawa;

- Jabłoń Spartan.

- Jabłoń Starking;

- Jabłoń Witos;

Sadzonki jabłoni – uprawa

Sadzonki można sadzić jesienią, od października do mrozów oraz w okresie wczesnowiosennym. Drzewka kopie się  w szkółce na początku października i są dostępne w wielu odmianach oraz są wysokiej jakości.  Po posadzeniu nie należy zapominać o podlewaniu nowo posadzonych roślin, szczególnie w okresie wiosny i suchego lata. Aby zapewnić im najlepsze warunki do wzrostu i owocowania należy je corocznie nawozić, a glebę wokół drzewka należy odchwaszczać i wyściółkować.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.